W piątek, 14 grudnia w Sandomierzu gościł Karol Bielecki były zawodnik reprezentacji Polski, z którą odniósł wiele sukcesów, w tym wicemistrzostwo świata w 2007, brązowy medal Mistrzostw Świata w 2009 oraz brązowy medal z Mistrzostw Świata w 2015.

  Sportowiec jest z pochodzenia sandomierzaninem, po zakończeniu kariery w reprezentacji które ogłosił w maju tego roku, mistrz stał się ambasadorem tego sportu. Często angażuje się w spotkania promujące sport i zdrowy styl życia. Tym razem zarezerwował czas dla młodych fanów z rodzinnego miasta. 

  Karol Bielecki podczas pobytu w Sandomierzu odwiedził Szkołę Podstawową nr 1, której jest absolwentem. Sportowiec opowiadał uczniom o swojej bardzo bogatej w sukcesy karierze sportowej i trudach z nią związanych. Uczniowie mogli zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe z zdjęcie idolem sportowym. Następnie mistrz gościł w Szkole Podstawowej nr 4; tam poprowadził otwarty trening, opowiadał o swoich doświadczeniach sportowych i udzielił cennych wskazówek młodym zawodnikom trenującym piłkę ręczną.

  Ostatnim punktem wizyty szczypiornisty w rodzinnym mieście było spotkanie z burmistrzem Sandomierza, dyrektorami sandomierskich szkół, trenerem SPR Wisła Sandomierz oraz nauczycielami-promotorami piłki ręcznej w szkołach. Marcin Marzec zapraszał Karola Bieleckiego do częstych wizyt w rodzinnym mieście, podkreślał w rozmowie z nim, że spotykają się one z bardzo dobrym odbiorem wśród młodych ludzi i przyczyniają się do coraz większego zainteresowania piłką ręczną. W czasach kiedy uwaga młodzieży koncentruje się na działalności wirtualnej, promowanie sportu skłania młodych ludzi do podjęcia aktywności ruchowej i wyjścia do swoich rówieśników - zaakcentował gospodarz miasta.