W Szkole Podstawowej nr 3 w Sandomierzu w dniach 4-5 grudnia br., odbył się kiermasz charytatywny na rzecz wsparcia finansowego operacji 10–letniej Julii, mieszkanki naszego miasta.

  Julia urodziła się z dwiema rzadkimi chorobami genetycznymi: zespołem Pfeiffera, charakteryzującym się między innymi zrośnięciem szwów czaszkowych i deformacją twarzoczaszki oraz zespołem Arnolda-Chiariego – malformacją tyłomózgowia i czaszki. Ponadto nie widzi na jedno oko i niedosłyszy.

  W organizację kiermaszu włączyli się bardzo aktywnie uczniowie szkoły, rodzice, grono pedagogiczne i sympatycy szkoły.

 Szlachetną ideę zbiórki na rzecz małej sandomierzanki wsparli Marcin Marzec burmistrz Sandomierza oraz Piotr Chojnacki wiceprzewodniczący Rady Miasta Sandomierza.

  Podczas kiermaszu można było nabyć pyszne ciasta, babeczki, torty oraz ozdoby świąteczne, wszystko wykonane przez "pomocników" z sandomierskiej trójki. 

 Zebrane pieniądze zostaną przekazane na bardzo kosztowne operacje, które mogą obyć się przy współpracy z Dr J. Fearonem z Kliniki Craniofacial Center w Dallas (USA), który specjalizuje się w operowaniu różnego typu deformacji czaszki i potrafi zakładać specjalne dystraktory czaszki, które pozwolą główce Julki rosnąć. Do przywrócenia normalnego funkcjonowania dziewczynki niezbędne są 3 operacje czaszki.

  Do końca roku, w okresie poświątecznym odbędzie się kilka dużych wydarzeń charytatywnych na rzecz Julii, które będą miały miejsce w Sandomierzu oraz w Tarnobrzegu. Zachęcamy do śledzenia naszej strony, na której pojawią się niebawem informacje dotyczące wspomnianych wydarzeń charytatywnych.

  Już dziś można wesprzeć Julię, dołączając do zbiórki na stronie Fundacji Się Pomaga:

https://www.siepomaga.pl/operacjajulii