W miniony piątek, 14 grudnia, Sandomierskie Centrum Kultury po raz kolejny zaprosiło Państwa na wieczorny koncert znamienitych instrumentalistów.

   Na scenie Lapidarium pod Ratuszem pojawił się Andrzej Chochół – gitarzysta, muzyk, aranżer jazzu, bluesa, popu i gatunków pokrewnych. Założyciel legendarnej grupy Stan d'Art, laureat wielu prestiżowych nagród, autor kilkunastu płyt, w tym najnowszej „Time for Melody” wydanej z okazji XXX-tych Zaduszek Jazzowych w Ostrowcu Świętokrzyskim, których jest pomysłodawcą i organizatorem.

   W autorskim projekcie Andrzej Chochół Band, Andrzejowi na scenie towarzyszyli znakomici, doświadczeni muzycy, którzy u jego boku szlifowali swoje umiejętności:

- Marcin Gęborek (saksofon) – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej w klasie saksofonu. Współpracował między innymi z takimi zespołami jak Good Stuff, Wszystko Jasne, Kebab i Orkiestrą Świętokrzyską, a także ze Stanisławem Soyką.

- Grzegorz „Ornette” Stępień (gitara basowa) - jeden z najlepszych polskich gitarzystów basowych, od lat związany z legendarną grupą Oddział Zamknięty. W latach 1996-1999 twórczo współpracował z czołówką polskiej sceny rockowej, jazzowej i popowej. Jesienią 2015 roku premierę miała debiutancka płyta Ornette „Twarzą w Twarz” - autorski materiał artysty, na którym jest wokalistą, ale też kompozytorem i autorem tekstów.

- Marek „Motyl” Motylski (perkusja) – doskonały i wszechstronny perkusista młodej generacji, od lat związany z zespołem Andrzeja Chochoła, były członek zespołu MAFIA, z którym występował na koncertach estradowych i nagraniach płytowych, koncertował z K.A.S.A., Big Band Katowice, muzyk sesyjny.

   Spotkanie muzyczne rozpoczęło się około godz. 20.00, wywołało sentymentalne wspomnienia, gdyż sami muzycy przyznali, że ostatnim razem w tym składzie w Sandomierzu zagrali 20 lat temu.

   Zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać koncertu w stylistyce jazzowej połączonej z bluesem, rockiem i gatunkami pokrewnymi.

   Nie zabrakło solowych popisów wirtuozerii instrumentalnej każdego z członków bandu. Żywiołowość i charyzma muzyków, wpłynęła na swobodną i pozytywną atmosferę panującą wśród słuchaczy. Pośród energetycznych kompozycji, pojawiły się również spokojniejsze, melancholijne brzmienia.

   Różnorodność stylistyk muzycznych, osobowość muzyków oraz kunszt artystyczny pozytywnie wpłynęły na zebranych w Lapidarium pod Ratuszem słuchaczy, którzy z entuzjazmem przyjęli muzyków, wyrażając swoją wdzięczność gromkimi brawami i długo nie pozwalając im opuścić sceny.

   Serdecznie dziękujemy publiczności za przybycie, gospodarzom Lapidarium pod Ratuszem za współpracę przy organizacji wydarzenia, Państwa zaś zapraszamy na kolejne koncerty organizowane przez Sandomierskie Centrum Kultury.