Miło jest nam poinformować o sukcesie Grzegorza Głuszaka, pochodzącego z Sandomierza dziennikarza TVN-u, który otrzymał nagrodę MediaTora w kategorii DetonaTOR za reportaż „25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy”. Grzegorz Głuszak jest na co dzień reporterem Superwizjera magazynu Reporterów TVN.

  Nagroda, którą otrzymał przyznawana jest przez studentów dziennikarstwa z prestiżowych, polskich uczelni. Laureaci tego wyróżnienia są autorytetami dziennikarstwa dla młodych adeptów tego zawodu, a ich praca jest dla przyszłych dziennikarzy swoistym kierunkowskazem. Kategoria, w której nagrodę otrzymał Grzegorz Głuszak jest na tle pozostałych bardzo ważna, bo wyłania laureatów, którzy swoją pracą dziennikarską poruszają w posadach naszą codzienną rzeczywistością. Sięgają do najgłębszych warstw emocji ludzkich i pokazują prawdę o człowieku.

  Przy okazji nagrody warto podkreślić fakt niecodziennego zaangażowania, jakie przyświecało reporterowi pochodzącemu z Sandomierza. Wieloletnie zabiegi śledczo-dziennikarskie związane z gromadzeniem materiałów w sprawie Tomasza Komendy przyczyniły się w znacznej mierze do jego uniewinnienia. Choć w swojej skromności autor deklaruje, że to zasługa innych osób, powszechnie wiadomo, że sprawa nienagłośniona przez media przestaje istnieć w przestrzeni publicznej. A jej zaniechanie w tym przypadku oznaczałoby cierpienie niesłusznie osądzonej przez wymiar sprawiedliwości osoby.

  Laureatowi nagrody życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym, ponadto łączymy także gratulacje z okazji jubileuszu 20-lecia pracy dziennikarskiej.