Podsumowanie projektu
Działania na rzecz aktywizacji osób starszych, integracja międzypokoleniowa współfinansowanego ze środków Gminy Sandomierz.


11 grudnia 2018 roku w świątecznej atmosferze, przy poczęstunku przygotowanym przez uczestników, odbyło się spotkanie międzypokoleniowe podsumowujące zadanie publiczne realizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Sandomierzu. Sandomierski magistrat reprezentowała sekretarz miasta Aneta Przyłucka, która z uwagą wysłuchała podsumowania całego, trwającego niemal rok przedsięwzięcia (z projekcją zdjęć ze wszystkich zajęć).

W projekcie uczestniczyło 52 Seniorów i 9 wolontariuszy. Odbyło się 27 różnego rodzaju spotkań. Były to:
- zajęcia manualne (robienie palm, kartek i stroików świątecznych, przystrajanie bombek i jajek, szycie serduszek dla krwiodawców, malowanie obrazów i szklanych pojemników na przyprawy),
- spotkania z psychologiem o tym jak mówić, jak słuchać i jak radzić sobie ze stresem,
- spotkanie z policjantami na temat zagrożeń życia codziennego
- nauka pierwszej pomocy,
- integracja z osobami niepełnosprawnymi(wyjazd do Krzcina),
- zajęcia komputerowe,
- ćwiczenia z kijkami nordic  walking i gumami rehabilitacyjnymi.

Uczestnicy projektu dziękowali, że mogli się spotykać, uczyć wielu nowych umiejętności a przede wszystkim być ze sobą. Cytując Mariana Wilczyńskiego: Serdecznie dziękujemy za wspaniałe chwile, które pozwoliły nam zapomnieć o naszych chorobach, problemach, podziałach, dały nam dużo radości, uśmiechu i połączyły nas w grono wspaniałych Przyjaciół”. Bożena Łukaszek zadedykowała zebranym i wykonała pieśń, która wyrażała magię Świąt i bożonarodzeniowe życzenia.

tekst i foto: arch. prywatne