Pod hasłem „Cztery pory roku, czyli krótka historia o miłości", 14 grudnia 2018 r., w Domu Katolickim odbył się koncert charytatywny dla Julii Skurskiej. Na scenie wystąpili uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu, nauczyciele emeryci i dzieci z Przedszkola nr 7. Dochód z koncertu został przekazany na leczenie chorej Julii, uczennicy sandomierskiej "czwórki".

   Organizatorem wydarzenia była społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu, której uczennicą jest 12-letnia Julia Skurska. 

   Piątkowy koncert by ostatnim etapem projektu realizowanego przez działające przy szkole stowarzyszenie „Czwórka na szóstkę” w ramach konkursu grantowego „Działaj lokalnie 2018”.

   Od października do końca listopada tego roku, w szkole odbył się cykl warsztatów - siedem spotkań, podczas których uczestnicy dekorowali anioły, malowali akwarelowe obrazy oraz tworzyli czekoladki i broszki ozdobione kwiatami z foamiranu. Wszystkie wykonane prace zostały zaprezentowane podczas towarzyszącego koncertowi kiermaszu, można je było kupić za dowolną kwotę.

  Zainteresowanie pracami było ogromne i większość znalazła swoich nowych właścicieli. Nie brakowało chętnych do kupna pluszaków uszytych przez uczniów, rodziców i nauczycieli „Czwórki”, którzy w ten sposób postanowili włączyć się do akcji charytatywnej dla Julii, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu.
  Ponadto na kiermaszu stały puszki dostarczone przez fundację „Mam serce”, które bardzo szybko napełniły się. Do zapełniania puszek zachęcała także młodzież stojąca przy głównym wejściu.
  Do wsparcia akcji zapraszała między innymi Małgorzata Szuba dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu, która przypomniała, że Julia wymaga kosztownego leczenia za granicą, a szkoła po raz kolejny włącza się w pomoc dla dziewczynki. - Stoimy przed sytuacja, że za kilka miesięcy Julia będzie musiała wyjechać na operacje do Stanów Zjednoczonych i po raz kolejny postanowiliśmy wesprzeć Julię, jej rodzinę w zbiórce pieniążków na ten cel - powiedziała Małgorzata Szuba.

  Za zaangażowanie dziękowała także Małgorzata Skurska, mama Julii, która przyznała, że nie spodziewała się tak duże odzewu i wsparcia aż aż wielu osób i środowisk.
Piątkowy koncert był kolejnym wydarzeniem, podczas którego zbierane będą pieniądze na operację w Dallas dla 12-letniej Julii Skurskiej.
  Najbliższe wydarzenie dedykowane Julii Skurskiej już we wtorek, w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Dyrektor Dominik Płaza i grupa osób wspierających Julię organizują w Sali Rycerskiej 18 grudnia o godzinie 18.30 "Świąteczny trening dla Julii".

  Kolejne dwa charytatywne widowiska muzyczne na rzecz Julii odbędą się 27 grudnia w Tarnobrzeskim Domu Kultury i 28 grudnia w hali widowiskowej przy ulicy Patkowskiego w Sandomierzu. Początek koncertów o godzinie 18.