W minioną sobotę, 29 grudnia o godz. 17.00 w Domu Katolickim w Sandomierzu, odbył się kolejny koncert kolęd i pastorałek pn. „Sandomierska kolęda" w wykonaniu Sandomierskiej Orkiestry Dętej. Inicjatorem tego wydarzenia było Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Sandomierzu. Koncert rozpoczął zespół kameralny ,,Trio saksofonowe Moderato" założony w czerwcu 2017 roku przez Mieczysława Jakubowskiego w składzie – Krystian Cieślak, Michał Ciejka i Piotr Krzysztofiński.
   Śpiewanie kolęd i pastorałek jest w naszym kraju wielowiekową, lecz ciągle żywą tradycją. Te piękne utwory muzyczne wypełnione są po brzegi radością z powodu przyjścia na świat samego Boga. Przedstawiają sceny oparte na Ewangelii, które w połączeniu z piękną linią melodyczną, pomagają nam głębiej wtopić się w duchowe wartości i zrozumieć lepiej istotę tych ważnych świąt. Pomimo swojej prostoty, przetrwały dziesiątki lat, zachowując swoją aktualność do dziś. Kolędy i pastorałki podczas koncertu zaśpiewały solistki - Oliwia Łukawska, Julia Łukawska, Marysia Kapsa oraz Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 przygotowany przez Annę Rajkowską i Marzannę Ramus.
   Na scenie wystąpiła Sandomierska Orkiestra Dęta pod kierunkiem kapelmistrza Mieczysława Jakubowskiego. Jak co roku, liczna publiczność mogła wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, a także najpopularniejszych światowych utworów świątecznych.
   Nastrojowe aranżacje i opracowania kolęd i pastorałek w wykonaniu kapelmistrza orkiestry Mieczysława Jakubowskiego rozgrzały serca Szanownych Słuchaczy oraz wprowadziły wszystkich w miłą, przyjazną i ciepłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
 Kolejny koncert kolęd odbędzie się 6 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Portu Kultury w Sandomierzu przy ul. Portowej 24, na który również serdecznie zapraszamy.