W ubiegły piątek 20 lipca 2018 roku w salce wokalnej pod Kinem ”Starówka” miało miejsce niezwykle ciekawe wydarzenie – warsztaty budowy prostych instrumentów, które poprowadził równie niezwykły człowiek – Jacek Piwowarski.

   Jacek z wykształcenia jest polonistą, z zamiłowania – społecznikiem. Na co dzień działa jako sołtys wsi Wiązownica-Kolonia i prezes Stowarzyszenia Dolina Kacanki, które jest inicjatorem wielu działań, w tym projektu „Nie ma nudy jest cajon!”.

   Więcej o projekcie tutaj: http://www.cajon.dolinakacanki.pl/

   W Sandomierzu podzielił się z nami swoją pasją do muzyki oraz ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu.

   Podczas warsztatów dzieci uczestniczące w projekcie „Menu Kultury, czyli edukacja kulturowa na serio” miały niepowtarzalną okazję stworzyć własny instrument, m.in. cajon, czyli drewnianą perkusyjną skrzynkę o afrykańskim rodowodzie. Po kilku godzinach wytrwałej pracy powstały 3 cajony i kilkanaście grzechotek. Tak zrodziła się projektowa bębniarska kapela, która przez kolejne godziny spotkania spontanicznie i bez znudzenia wykonywała rozmaite autorskie utwory.

   Warsztaty nie zakończyły się tylko i wyłącznie na budowie instrumentów. Zmysły artystyczne drzemiące w dzieciach wzięły górę. W związku z tym wszystkie powstałe podczas warsztatów instrumenty otrzymały piękną, kolorową dekorację. Warsztaty budowania instrumentów perkusyjnych można uznać za wyjątkowo udane.

  Był chaos, hałas, śpiew, taniec i mnóstwo dobrej zabawy, czego potwierdzeniem są szerokie uśmiechy młodych uczestników spotkania. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i współtworzenie tej niezwykłej atmosfery.

   Zapraszamy na kolejne warsztaty 25 i 26 lipca oraz na finał projektu, który odbędzie się w dniu 27 lipca w Sandomierzu.