Znakomicie zaprezentował się na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce, rozgrywanych w dniach 26-28 lipca 2018 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, reprezentant Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wisła Junior” Sandomierz – Adam Kołodziej. Nasz zawodnik w biegu na dystansie 2000 m z przeszkodami zdobył złoty medal, pokonując zdecydowanie swoich rywali. Drugiego na mecie Adama Kasprowicza z KL Bałtyk Koszalin, ubiegłorocznego Mistrza Polski w tej konkurencji, wyprzedził o ponad 6 sekund. Brązowy medal przypadł w udziale Jakubowi Mrożkowi z CKS Budowlani Częstochowa.

Warto przypomnieć, że to kolejny spektakularny sukces naszego zawodnika w bieżącym sezonie startowym. Adam w tym roku uzyskał minimum kwalifikacyjne i został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodych w Lekkiej Atletyce w Gyor na Węgrzech, które zostały rozegrane w dniach 05-08 lipca. Na zawodach tych po zaciętej walce w eliminacjach awansował do biegu finałowego a w nim ustanowił rekord życiowy wynikiem 5,55,29 sek. i zajął 11- te miejsce.

Złoty medal Adama zdobyty w Chorzowie, to ,,jubileuszowy” 30- ty medal zawodników sekcji lekkoatletycznej MUKS „Wisła Junior” Sandomierz, zdobyty na Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce w kategoriach wiekowych od młodzika do seniora
w minionych 10-ciu latach. Na medalowy dorobek Klubu w tym czasie złożyli się miedzy innymi oprócz Adama Kołodzieja: Wiktoria Gromada, Jakub Sierżęga, Mariusz Konrad, Magdalena Drop czy wreszcie Karolina Kołeczek.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu Adamowi i życzymy aby kolejne lata treningów i startów dawały dużo satysfakcji i pozwalały spełniać sportowe marzenia.