W niedzielę 9 lutego br. o godz. 20.00 w Lapidarium pod Ratuszem w Sandomierzu miał miejsce koncert, który na długo zapadnie w pamięć licznie zgromadzonej w klubie publiczności. Na scenie Lapidarium pojawił się zespół The Pajx (jako suport) oraz Farben Lehre - główna gwiazda wieczoru.

   Zespół Farben Lehre powstał we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 12 płyt studyjnych. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. W ostatnich 15 latach zespół zagrał ponad 1500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) formacji.

  W Lapidarium pod Ratuszem sandomierska publiczność miała okazje przekonać się, że muzyka Farben Lehre jest energiczna, melodyjna i pełna radości. Ostre, jednak przystępne, dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Z pośród najbardziej znanych utworów zespół zaprezentował takie „kawałki” jak: „Anioły i Demony”, „Achtung 2012”, „Erato”, „Terrorystan” oraz „Judasz”. Oczywiście nie zabrakło również nieoficjalnego hymnu wszystkich maturzystów „ Matura” czy „Spodni z GS-u”. Koncert został nagrodzony mocnymi oklaskami. Nie obyło się bez bisów, autografów i wspólnych zdjęć z zespołem.