W ramach akcji „Zima w Mieście 2018” na pływali krytej "Błękitna Fala" w Sandomierzu w dniu 15 lutego 2018 r. zorganizowano gry i zabawy w wodzie dla najmłodszych.

   Na samym początku ratownik wprowadził dzieci w regulamin oraz prawidłowe zachowanie się na basenie, po czym nastąpiła rozgrzewka oraz podział na drużyny. Każda drużyna rywalizowała ze sobą w piłkę wodną w systemie każdy z każdym, grano dwa razy po pięć minut. Po turnieju piłki wodnej została zorganizowana gra zespołowa – popularna wśród najmłodszych „gra w ziemniaka”- największą atrakcją był udział organizatorów w tej zabawie! 
   Podczas gier i zabaw, sierżant Wojciech Bosak oraz sierżant sztabowy Marcin Rutyna z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, przeprowadzili warsztaty na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych, zagrożeń które mogą nastąpić podczas zabaw oraz krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa.

  Zabawy w wodzie były dla uczestników fantastyczną zabawą, nie brakowało uśmiechów oraz zdrowej rywalizacji. Na koniec zabaw każdy z uczestników dostał słodki upominek oraz okulary pływackie zachęcające do dalszej aktywności w wodzie.