W ramach akcji „Miło-mierz”, w niedzielny wieczór 25 lutego, w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu, odbył się koncert „Janowski Projekt – Kobietom”.

   Dla zgromadzonej publiczności zaśpiewał Robert Janowski - znany piosenkarz, kompozytor, poeta, aktor, prezenter radiowy i telewizyjny, bohater popularnego teleturnieju muzycznego „Jaka to melodia?”, który bije rekordy oglądalności w polskiej telewizji. Poetyckie niepowtarzalne kompozycje wokalisty w połączeniu z klimatycznym akompaniamentem, stworzyły atmosferę wyjątkowego spotkania artystycznego, przy jednoczesnym utrzymaniu swobodnego i bliskiego kontaktu z publicznością.

   Podczas recitalu można było usłyszeć utwory tj. „Belle” - singiel pochodzący z musicalu Notre-Dame de Paris, „Deszcz”, którego autorem słów jest Konstanty Ildefons Gałczyński, a muzyki Władysław Szpilman. Nie zabrakło również repertuaru współczesnego, czego przykładem jest utwór „Odnawiam duszę” grupy Perfect.

Na scenie Robertowi Janowskiemu towarzyszyła wybitna grupa muzyków:

Tomasz Filipczak (fortepian)

Mirosław Wiśniewski (kontrabas)

Przemek Świerk (gitary)

Mariusz „Fazi” Mielczarek (saksofony)

Mariusz Mocarski (perkusja)

Koncert urozmaiciła przygotowana niespodzianka dla publiczności jaką był występ Williama Prestigiacomo, finalisty 6 edycji „The Voice of Poland”.

   Po zakończeniu występu oprócz kwiatów i owacji na stojąco, artysta otrzymał od burmistrza Sandomierza Marka Bronkowskiego, pamiątkowe zdjęcie z programu „Jaka to melodia?”. Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez sandomierską publiczność.