W ramach akcji „Zima w Mieście 2018” w hali widowiskowo - sportowej od wtorku do piątku odbywały się zajęcia „Pierwsze kroki z Badmintonem oraz Tenisem Stołowym”. Zwieńczeniem spotkań był turniej podsumowujący ferie.

   Turnieje odbywały się systemem pucharowym, set do 11 punktów, turniej tenisa stołowego został podzielony na dwie kategorie - zaawansowaną i początkującą, natomiast turniej badmintona jedną kategoria.

Przedstawiamy klasyfikację końcową w turniejach:

Tenis Stołowy grupa początkująca:

I miejsce – Sebastian Podlewski

II miejsce – Michał Szczypior

III miejsce – Igor Kępka

Tenis Stołowy grupa zaawansowana:

I miejsce – Krystian Polek

II miejsce – Arkadiusz Czosnek

III miejsce –Kamil Majchrowski

Badminton:

I miejsce – Sebastian Podlewski

II miejsce – Oskar Wiechnicki

III miejsce – Kacper Hanszke

   Podczas gier i zabaw, sierżant sztabowy Marcin Rutyna oraz młodszy aspirant Sławomir Białek przeprowadzili warsztaty na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych, zagrożeń które mogą nastąpić podczas zabaw oraz krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa.

   Po warsztatach zaproszeni goście również aktywnie uczestniczyli w zajęciach z najmłodszymi, każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił w zawodach sportowych.

   Wyróżnieni zawodnicy dostali medale, puchary oraz nagrody rzeczowe, uczestnicy dostali za udział w zajęciach słodkie upominki. Nagrody wręczali: Franciszek Makowski prezes KTS Sandomierz, sierżant sztabowy Marcin Rutyna oraz młodszy aspirant Sławomir Białek. Organizatorem ferii w hali widowiskowo - sportowej był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.