W Sandomierzu od piątku, 9 lutego trwa akcja walentynkowa pn. "Miło-mierz". Przez dwa tygodnie sandomierskie instytucje kulturalne i sportowe oferują szereg atrakcji. Wydarzenie symbolicznie zainicjował burmistrz Marek Bronkowski, który przekazał do sandomierskiego schroniska bezdomnych psów niezbędne akcesoria. 

- Dwa tygodnie miłości w Sandomierzu to akcja, która oprócz okazywania sobie wzajemnie dobrych uczuć i przekazywania pozytywnej energii, powinna skłonić do refleksji. Jesteśmy w okresie zimy. Bezdomne zwierzęta w tym czasie potrzebują szczególnie naszej pomocy, a zapotrzebowanie na ciepłe koce, wyposażenie kojców, czy karmę w takim okresie wyjątkowo rośnie. Zachęcam wszystkich mieszkańców do włączenia się w akcję, która bez wątpienia okaże się pomocna - mówił Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza. 

   W niedzielę, 11 lutego, na Rynku Starego Miasta miał miejsce Kiermasz Walentynkowy. Tego dnia sandomierska Starówka wypełniona była stoiskami obfitującymi w pomysły na upominek dla ukochanej osoby. Królowały głównie motywy różnego rodzaju serc. Kulminacyjnym momentem podczas kiermaszu było wypuszczenie w kierunku nieba tysiąca czerwonych balonów. Na sygnał włodarza miasta, w jednej chwili poszybowały wszystkie życzenia i marzenia zgromadzonych na rynku mieszkańców i turystów.  Zjawisko to jest możliwe do zaobserwowania tylko raz w roku, tylko w Sandomierzu, i tylko w okresie Walentynek.

   Kolejnym punktem niedzielnych wydarzeń była wystawa fotograficzna pt. "Tęsknota" autorstwa Andrzeja Busza, zlokalizowana w sali wystawowej jednej z kondygnacji Bramy Opatowskiej. Gratulacje i życzenia autorowi przekazała Katarzyna Zioło zastępca burmistrza Sandomierza. Andrzej Busz pochodzi z Tarnobrzega i jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz współautorem wystaw zbiorowych. Prace wykonane w technikach tzw. „szlachetnych” znajdują się w zbiorach Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, w Centralnym Muzeum Morskim „Sołdek” w Gdańsku, „Muzeum Kinematografii” Łódz, w zbiorach prywatnych. Wykonywał fotografie portretowe, sceny rodzajowe oraz batalistyczne na planach filmowych m.in. „Ogniem i Mieczem”, „Quo Vadis”, „Chopin. Pragnienie Miłości”.

   Zwieńczeniem weekendowych atrakcji był koncert Nuli Stankiewicz do akompaniamentu Janusza Strobla o przewrotnym tytule "Byle nie o miłości". 

    Na kolejną odsłonę sandomierskich wydarzeń walentynkowych zapraszamy już od poniedziałku 12 lutego, gdzie w budynku Urzędu Miejskiego w Sandomierzu (pl. Poniatowskiego 3), będzie można bezpłatnie wysłać za pośrednictwem urzędowej poczty specjalnie przygotowaną na akcję "Miło-mierz" okazjonalną walentynkę.  O godz. 17.00 w Ośrodku Promowania Aktywności Kulturalnej będą miały miejsce warsztaty upominkowe - "Czekoladownik walentynkowy". Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.  


W czasie trwania akcji "Miłomierz" nasi partnerzy przygotowali specjalne promocje:

Lunch Cafe: Od 10 do 25 lutego walentynkowy zestaw dla dwojga:  dowolna kawa+ szarlotka na ciepło podawana z lodami /sernik z musem malinowym (do wyboru) w promocyjnej cenie 20 zł.

Dwór Dwikozy: Menu walentynkowe  będzie dostępne od 10 do 18 lutego w godz. 18.00-21.00 w cenie 100 zł od pary:

Przystawka: Gravlax z łososia z tapendą z oliwek

Danie główne: Tagliatelle sepia z białymi szparagami i rukolą z sosem z sera lazur

Deser: Semifredo migdałowe

Lampka czerwonego wina

Restauracja Basztowa W dniach 10-11.02.2018 r. oraz 17-18.02.2018 r. przy zamówieniu dania głównego wybrany deser z mini karty w cenie promocyjnej 6,00 zł.

Deser do wyboru w cenie promocyjnej 6,00 zł:

sernik z malinami

mus waniliowy z truskawkami

mus czekoladowy z wiśniami

ciasto raffaello

Niespodzianka

9-11 luty; 16-18 luty, 23-25 luty:

drugi drink -50%

drugie piwo -50%

drugie piwo grzane -50%

drugie wino grzane -50%

druga lampka wina -50%

kawa+ciasto - 15zł

kawa/herbata +tosty  -  15 zł