Zajęcia animacyjne dla dzieci w ramach akcji "Zima w mieście" odbyły się 19 lutego 2018 roku w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej w Sandomierzu

   Uczestnicy zajęć mogli nauczyć się współpracy w grupie, poprzez zabawy budujące dobre relacje. Nie zabrakło również zabaw animacyjnych z chustą Klanzy oraz zagadek i quizów. Niespodzianką dla dzieci była wizyta dwóch strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu- funkcjonariuszy Bartłomieja Łabudzkiego oraz Łukasza Świerkuli.

    Takie spotkanie jest świetną okazją do bliższego poznania zawodu strażaka i niebezpieczeństw z nim związanych.

    Panowie Strażacy w interesujący sposób dokonali prezentacji stroju strażaka – ratownika oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu. W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy do straży pożarnej oraz omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Przedstawili również zasady postępowania w wypadku zagrożenia oraz bardzo chętnie odpowiadali na liczne pytania dzieci.