„Doświadczenie i młodość” to nazwa jednego z bloków tematycznych realizowanego przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Gminę Sandomierz pn. „Działania na rzecz aktywizacji osób starszych, integracja międzypokoleniowa”. Polega na wykorzystaniu różnych potencjałów przy wspólnym wykonywaniu prac manualnych.

   Pierwsze zajęcia z tego tematu odbyły się 2 marca. Wspólnie uczyliśmy się wykonywania palm wielkanocnych. Ich podstawa to kwiaty z krepiny o różnym kształcie i kolorze. Jest to zajęcie pracochłonne,  ale efektowne. Mężczyźni też nie próżnowali-wycinali paski, z których po odpowiednim uformowaniu powstawały kwiaty. Nad całością czuwała pani instruktor Edyta Lach. Jedna z uczestniczek stwierdziła, że z dumą będzie niosła własnoręcznie zrobioną palmę do kościoła w Niedzielę Palmową. 

 Następne spotkanie odbędzie się 13 marca br. o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Centrum Aktywności Obywatelskiej. W programie kończenie palm wielkanocnych i ozdabianie kart świątecznych.