W Sandomierskiej Bazylice Katedralnej po raz kolejny rozbrzmiewała, przepiękna muzyka organowa. W minioną środę, 22 sierpnia miał miejsce ostatni koncert w ramach XXIX Sandomierskich Wieczorów Organowych.

Uczestnicy finałowego koncertu mogli usłyszeć utwory najznakomitszych kompozytorów, w wykonaniu Roberta Brodackiego. W repertuarze środowego koncertu znalazły się:

  • Johann Sebastian Bach (1685-1750)
  • Carl Philipp Emanuel Bach (1714-1788) IV
  • Camille Saint-Saëns (1835-1921)
  • Mons Leidvin Takle (1942)
  • Guy Bovet (1942)

Toccata i fuga d BWV 538

„Jesus bleibet meine Freude”

BWV 147

II Sonata c-moll BWV 526 (Vivace, Largo, Allegro

Sonata F-dur (Allegro, Largo, Allegretto)

Preludium i fuga Es-Dur  o p 99 nr 3

The carousel of child, M editasjon

Tango de sesto tono, de b atalla z cyklu „12 T angos ecclesiasticos”

Robert Brodacki - studiował w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie organów prof. J. Grubicha. Swoje studia muzyczne uzupełniał na kursach mistrzowskich w Amriswil (Szwajcaria) i w Warszawie pod kierunkiem profesorów Daniela Rotha, Michaela Schneidera i Guy Boveta. Od 1977 r. prowadzi intensywną działalność artystyczną, obejmującą liczne koncerty m.in. w Polsce, Austrii, Niemczech, Finlandii, Danii, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Włoszech i Rosji. Brał udział w międzynarodowych festi­walach muzyki organowej w kraju i za granicą. Nagrywał dla PR i Radio Suisse Romande w Genewie, a także dla TVP i TV Rosyjskiej Irkuck. W latach 1980-84 współpracował jako solista z Filharmonią Narodową oraz Orkiestrą Św. Antoniego z Padwy przy Ambasadzie USA w Warszawie. W 1978 roku został finalistą I Międzynarodowego Konkursu Organowego w Manchester. W 1979 r. otrzymał wyróżnienie I stopnia na XXXI.