Dożynki Miejskie nawiązujące do ludowego święta plonów, połączonego z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych odbyły się 15 sierpnia 2018 r. w Sandomierzu. Udział w wydarzeniu wzięli: Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza, Piotr Chojnacki przewodniczący Rady Miasta Sandomierza oraz gospodarz Dożynek wraz z radnymi, delegacje z Niemiec, Czech i Ukrainy biorące udział we wtorkowym wydarzeniu upamiętniającym 10 lat współpracy Sandomierza i miasta Ostróg na Ukrainie oraz liczni mieszkańcy miasta. Uroczystości patronował ks. Marek Flis proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Sandomierzu.

  Pierwszą część wydarzenia stanowiła uroczystość dziękczynna w parafii w Nadbrzeziu. Po Mszy świętej kolorowy, mobilny orszak złożony z mieszkańców przejechał przez całe miasto prezentując wieńce, podtrzymując tym samym coroczną tradycję.

   Druga część Dożynek odbyła się w Nadbrzeziu przy ul. Powiśle. O godzinie 17.00 nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy na Figurze Matki Boskiej Fatimskiej upamiętniającej 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Figura utożsamiana jest z setną rocznicą objawień Matki Bożej Fatimskiej z 1917 roku. Odsłonięcia tablicy dokonał Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza wraz z Panią Stanisławą Jedlińską. W uroczystości wzięła udział również Maria Jaroszuk prezes zarządu Spółki dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej Nadbrzezie - Sandomierz, która przybliżyła wszystkim zgromadzonym historię tej części Sandomierza.

   Zwieńczeniem sandomierskich Dożynek Miejskich był festyn, który rozpoczął się występem Zespołu Tańca Ludowego „Sędomir”. Kolejną częścią wydarzenia był koncert muzyki Disco Polo w wykonaniu młodego sandomierskiego artysty Michała Cezara Białego. Po koncercie odbyła się zabawa taneczna, której wodzirejem był zespół „Teraz My”. Festyn zakończył wieczorny pokaz Teatru Ognia „Furion”.

    Projekt „Zachować tradycję – Dożynkowy Festyn Rodzinny w Nadbrzeziu” zrealizowany został w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2018.