Jak z maleńkich, kolorowych koralików zrobić oryginalną biżuterię? Tego mogli się dowiedzieć uczestnicy wakacyjnych warsztatów koralikowych, które poprowadził Dariusz Gołębiewski, czyli jak o sobie mówi - Pan Koralik. Warsztaty miały miejsce w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej, 13 oraz 20 sierpnia, a uczestnikami byli: dzieci, młodzież oraz dorośli.

   Zajęcia zaczęły się od nauki podstawowych splotów, spotkanie z Panem Karolkiem było doskonałą okazją, aby poćwiczyć swoją cierpliwość, skupienie uwagi a także pod okiem koralikowego mistrza poznać „triki” w tworzeniu biżuterii z szklanych, maleńkich kuleczek.

    Dariusz Gołębiewski - od kilkunastu lat podróżuje po Polsce. Kilka lat temu na stałe osiadł w Ostrowcu. Sprzedaje wykonane przez siebie ozdoby, prowadzi warsztaty. Swoimi umiejętnościami chętnie dzieli się z innymi.

    Pan Dariusz jest osobą niepełnosprawną. Nie przeszkadza mu to jednak w realizacji marzeń. Przygoda z koralikami rozpoczęła się banalnie. W przedszkolu nauczycielka dała mu do nawlekania korale. Miało to pomóc w ćwiczeniach chwytania przedmiotów. Potem potrzeba było czasu. Złapał bakcyla, chociaż początkowo nie był do tego przekonany. Kiedy jednak ludzie zaczęli interesować się jego pracami zajął się szklaną biżuterią na dobre. Sprawiało mu to przyjemność i było łatwe. Na trudniejsze rzeczy przyszedł czas.

   Dziękujemy Panu Dariuszowi za wyjątkowe i inspirujące spotkanie, a uczestnikom za aktywny udział w warsztatach.

   Organizatorem warsztatów było Sandomierskie Centrum Kultury.