W miniony, upalny piątek 3. sierpnia, w restauracyjnej część Iluzjon Art Cafe, odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Sandomierz – takim go widzę” autorstwa Rafała Dziorka. Oficjalnego otwarcia wystawy, około godz. 17.30, dokonała Beata Mojduszka - pracownik Sandomierskiego Centrum Kultury.

   Pan Rafał zgromadzonym gościom opowiedział o swojej wielkiej pasji do fotografii, sympatii do rodzinnego miasta Sandomierza, a także dlaczego akurat Sandomierz wybrał na temat swojej pierwszej indywidualnej wystawy. Zaprezentowane fotografie powstawały w latach 2010-2017 r. Artysta podkreślił, że bardzo cieszy się widząc jak miasto na przestrzeni lat się zmienia i pięknieje.

  Obecność na wernisażu charyzmatycznego i energicznego autora wpłynęła na swobodną, pozytywną i przyjazną atmosferę. Wspólnie spędzony czas upłynął na długich rozmowach o fotografii, metodach fotografowania i wymianie doświadczeń. Radosny nastrój sprzyjał zawarciu nowych znajomości, wróżących na przyszłość podjęcie ciekawej współpracy.

  Zaprezentowana wystawa jest pierwszą indywidualną ekspozycją w dorobku artystycznym pochodzącego z Sandomierza Pana Rafała. Swój debiut miała w Domu Sztuki na Ursynowie, ale marzeniem autora była jej prezentacja w rodzinnym mieście, dlatego tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy pomóc w jego spełnieniu.

   Zapraszamy wszystkich do podziwiania wystawy, ekspozycja będzie czynna dla zwiedzających do 30 sierpnia br.

   Wstęp wolny!