Na rzece Wiśle, w dniach 4-5 sierpnia odbyły się XXXVI Zawody w Wędkarstwie Nocnym o Puchar X Wieków Sandomierza. Organizatorem zawodów był Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Zarząd Koła PZW nr 1 w Sandomierzu. Głównym celem wydarzenia było uczczenie X wieków oraz promowanie miasta Sandomierza, a także popularyzacja wędkarstwa jako formy rekreacji i wypoczynku.

   W zawodach w kategorii indywidualnej mogli uczestniczyć wędkarze od 18 roku życia i starsi, natomiast w kategorii drużynowej 4-osobowe zespoły. Rozpoczęcie zawodów miało miejsce w sobotnie przedpołudnie, zmagania wędkarskie trwały równą dobę - nieprzerwanie przez całą noc. Według regulaminu zawodów do ważenia można było zgłaszać ryby wszystkich gatunków występujących w rzece Wiśle - zgodnie z wymiarami ochronnymi i nie objęte okresem ochronnym. Uroczyste zakończenie zawodów miało miejsce 5 sierpnia 2018 r. na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego, wówczas ogłoszono wyniki i uhonorowano zwycięzców.

   Nagrody i puchary wręczali zwycięzcom: Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza, Marceli Czerwiński  radny Rady Miasta Sandomierza oraz Franciszek Makowski Prezes Koła PZW nr 1 w Sandomierzu.