W minioną sobotę, 30 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w Domu Katolickim w Sandomierzu odbył się koncert kolęd i pastorałek pt. „Sandomierska kolęda” w wykonaniu Sandomierskiej Orkiestry Dętej. Inicjatorem tego wydarzenia był Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury.

   Prowadzący Krzysztof Kwiecień, ciepło powitał przybyłych gości oraz mieszkańców a następnie przedstawił wykonawców koncertu. Każda wykonana kolęda poprzedzona była krótką historią jej powstania.

   Na scenie wystąpiła Sandomierska Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Mieczysława Jakubowskiego z repertuarem kolęd, pastorałek i utworów świątecznych w nowoczesnych aranżacjach. Publiczność mogła wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, takich jak „Bóg się rodzi”, „Z Narodzenia Pana”, „Tryumfy Króla Niebieskiego". Oprócz tradycyjnych polskich kolęd wybrzmiały również najpopularniejsze światowe utwory świąteczne „Let it snow” czy „White Christmas”. Wokaliści zaśpiewali m.in. „Cicha noc ”, „Dzisiaj w Betlejem” i „Wśród nocnej ciszy”.

   Uśmiechy i nastrojowa gra Orkiestry rozgrzała serca słuchaczy oraz wprowadziła wszystkich w miłą i ciepłą świąteczną atmosferę. Kolejny koncert kolęd odbędzie się 7 stycznia o 17.00 w Porcie Kultury w Sandomierzu przy ul. Portowej 24, na który serdecznie zapraszamy.