Dzwonek inaugurujący nowy rok szkolny zabrzmiał dziś we wszystkich sandomierskich szkołach podstawowych. Pierwszy dzień szkoły rozpoczął się w tym roku wyjątkowo 3 września, ze względu na układ kalendarza, w którym 1 września przypadł na dzień wolny.

  W uroczystych rozpoczęciach wzięli udział przedstawiciele sandomierskiego magistratu. Gospodarz miasta przywitał rok szkolny wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2, w imieniu burmistrza w inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 4 brała udział Katarzyna Zioło zastępca burmistrza, natomiast sekretarz Miasta uczestniczył w rozpoczęciu w Szkole Podstawowej nr 3.

  W Szkole Podstawowej nr 1 i 2 do uczniów w dniu inauguracji przemawiał burmistrz. By ten dzień nie kojarzył się jedynie z przykrymi obowiązkami szkolnymi gospodarz miasta mówił o wymiernych korzyściach, jakie niesie ze sobą edukacja. Podkreślał fakt istnienia bogatej oferty zajęć szkolnych i pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży z Sandomierza. Skierował także swoje słowa do pedagogów, którzy czynią starania przez dziesięć miesięcy roku szkolnego, aby oferta kształcenia na poziomie szkoły podstawowej była dla uczniów atrakcyjna oraz przyczyniała się do rozwoju pasji i zainteresowań.

  W okresie wakacyjnym w szkołach obyły się niezbędne remonty. W sandomierskiej jedynce odnowiono salę gimnastyczną oraz małe salki przeznaczone do ćwiczeń, zakupiono również do nich sprzęt, w dwójce zaś wyremontowano dwie klatki schodowe oraz wymieniono drzwi wejściowe.