Newsletter

Aktualności

Sandomierzanin Roku i Nadzieja Sandomierza 2011

28-02-2012 : Pozostałe

  Tytuł  „Sandomierzanina Roku 2011”, otrzymał Longin Bokwa, przedsiębiorca, prezes Kopalni Dolomitu w Sandomierzu, natomiast tytuł „Nadziei Sandomierza” przypadł Kacprowi Łopacińskiemu, uczniowi Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu, który reprezentuje Sandomierz poza jego granicami. Uroczysta gala połączona z ogłoszeniem wyników odbyła się 28 lutego 2012 roku w sandomierskim Ratuszu.
   Przy akompaniamencie Sandomierskiej Orkiestry Dętej przedstawiono kandydatów nominowanych do tytułu „Nadzieja Sandomierza” i „Sandomierzanin Roku”. W gronie pretendentów do tytułu „Nadzieja Sandomierza” byli także: Bartłomiej Czop z II Liceum Ogólnokształcącego, Paweł Pawlik z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, Agata Bidas z I Liceum Ogólnokształcącego Collegium Gostomianum, Katarzyna Bielecka z Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych. 

  Kapituła nagrody „Sandomierzanin Roku”, złożona z członków zarządu Klubu Miłośników Sandomierza, a także laureatów poprzednich edycji plebiscytu, spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, wytypowała pięciu nominowanych. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się również: Jacek Łabudzki, lekarz i maratończyk, Marek Juszczyk, prezes oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Andrzej Sarwa, pisarz oraz Piotr Sławiński, historyk.

  - W plebiscycie Sandomierzanin Roku wybieramy ludzi, którzy kochają swoje miasto i chcą coś dla niego zrobić, na miarę swoich możliwości, ale też najlepiej, jak potrafią - powiedział Andrzej Krzesimowski, prezes Klubu Miłośników Sandomierza.
   Przy asyście kasztelana Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej Karola Burego i jego podkomendnych, odczytano wyniki plebiscytu. Tytuł „Sandomierzanina Roku 2011” przypadł Longinowi Bokwie, natomiast tytuł „Nadzieja Sandomierza” trafił do Kacpra Łopacińskiego. Uroczystego wręczenia tytułów i nagród dokonali: Jerzy Borowski Burmistrz Sandomierza, Ewa Kondek Zastępca Burmistrza, Andrzej Krzesimowski prezes Klubu Miłośników Sandomierza.

  W imieniu nieobecnego Kacpra Łopacińskiego, nagrodę odebrała Dorota Łopacińska, mama pływaka.

  - Kacper będzie dokładał wszelkich starań w dziedzinie sportu, aby rozsławiać swoje rodzinne miasto. Będzie dążył również do tego, by mieszkańcy szczycili się jego osiągnięciami i sukcesami – zapewniła Dorota Łopacińska.

  Longin Bokwa, przedsiębiorca, prezes Kopalni Dolomitu w Sandomierzu został nagrodzony za wspieranie wielu działań o charakterze kulturalnym i społecznym.

  - Jest to szczególne wyróżnienie dla mnie, ale również dla firmy, którą kieruję. Od początku naszej działalności wspieramy pozytywne inicjatywy i aktywność w różnych dziedzinach. Ale najbardziej bliskie naszemu sercu są dzieci i młodzież. Pomagamy im, ponieważ są naszą przyszłością – podkreślił Longin Bokwa.

lista aktualności