Newsletter

Aktualności

Z Sandomierza do Klimontowa - II Papieski Rajd Rowerowy

04-06-2011 : Pozostałe

   II Papieski Rajd Rowerowy wyruszył 4 czerwca br. z Rynku Starego Miasta w Sandomierzu na trasę do Klimontowa. W imprezie wzięło udział ponad 300 rowerzystów.


   Trasa z Sandomierza do Klimontowa liczyła 28 kilometrów i wiodła uczestników przez malownicze tereny ziemi sandomierskiej. Rowerzyści przejechali przez takie miejscowości jak: Obrazów, Świątniki, Faliszowice, Janowice, Byszów - Park Katyński oraz Klimontów. II Papieski Rajd Rowerowy organizowany przez Kurię Diecezjalną i Urząd Miejski w Sandomierzu, miał na celu popularyzację aktywnego trybu życia oraz upamiętnienie wizyty bł. Jana Pawła II w Sandomierzu. Inicjatorem rajdu był biskup ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz.
   Tegoroczny rajd zgromadził na sandomierskim rynku wielu pasjonatów rowerowych wojaży z Sandomierza i okolic. Na czele peletonu jechali: biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, burmistrz miasta Jerzy Borowski i komendant sandomierskiej policji Zbigniew Kotarski. Wśród rowerzystów nie zabrakło również znakomitych gości. W rajdzie wzięli udział m.in. Mieczysław Nowicki - dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich, wicemistrz olimpijski w kolarstwie, mistrz świata, były minister sportu, Juliusz Wasilewski - wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego i Kamil Zieliński - reprezentant polski w kolarstwie. Najwięcej wśród kolarzy było młodzieży i dzieci. Najmłodszy uczestnik miał rok, a najstarszy 80 lat. W II Papieskim Rajdzie Rowerowy wzięli udział również księża, siostry zakonne i klerycy z Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
   Rowerzyści eskortowani byli przez sandomierską policję oraz grupę Ratownictwa Medycznego. W każdej miejscowości była chwila odpoczynku. Rajd zakończył się w Klimontowie, gdzie na uczestników czekał posiłek. Wszyscy otrzymali upominki i pamiątkowe dyplomy podpisane przez zaproszone gwiazdy sportu. 
    

lista aktualności