Newsletter

Aktualności

Z Sandomierza do Radomyśla nad Sanem – III Papieski Rajd Rowerowy

16-06-2012 : Pozostałe
  Około 1000 osób wzięło udział w III Papieskim Rajdzie Rowerowym, który odbył się 16 czerwca br., i wiódł przez malownicze tereny z Sandomierza do Radomyśla nad Sanem.  Do peletonu z Sandomierza dołączyli również cykliści z Tarnobrzega, Stalowej Woli, Janowa Lubelskiego, Opatowa i Klimontowa.
  W rodzinnej i miłej atmosferze uczestnicy rajdu pokonali trasę liczącą około 25 kilometrów, a wśród rowerzystów byli: bp Krzysztof Nitkiewicz Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej i Jerzy Borowski Burmistrz Sandomierza. Nie zabrakło również gwiazd sportu czyli: Lucjusza Wasilewskiego – wiceprezesa Polskiego Związku Kolarskiego, Mieczysława Nowickiego – medalisty olimpijskiego w kolarstwie, utytułowanych kolarzy - Tomasza Brożyna i Kazimierza Stafieja.  Najmłodszy uczestnik rajdu miał 2 lata, natomiast najstarszy 75 lat.
  Wszyscy jednogłośnie uznali, że trzecia edycja rajdu rowerowego, to znakomita forma aktywnego spędzania wolnego czasu razem z rodziną i przyjaciółmi. Uczestnicy otrzymali odblaskowe opaski bezpiecznego poruszania się po jezdni, a cały peleton eskortowany był przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu i grupę Ratownictwa Medycznego.
lista aktualności