Szanowni Państwo,
 w grudniu 2019 r. Ministerstwo Cyfryzacji, w ramach projektu Rozwój Systemu Rejestrów Państwowych (RSRP), uruchomiło Rejestr Danych Kontaktowych (RDK), który jest kolejnym z rejestrów wchodzących w skład Systemu Rejestrów Państwowych (SRP). Do tej pory, do RDK dołączyło ponad 3 500 000 Polaków. Przekazanie danych do RDK jest dobrowolne i bezpłatne. Ponadto, w każdej chwili można je zmienić lub usunąć.
 Głównym celem usług udostępnionych w ramach Rejestru Danych Kontaktowych jest ułatwienie kontaktu urzędników z obywatelami. Dzięki RDK urzędy mogą z wyprzedzeniem informować obywateli np. o kończącym się terminie ważności paszportu lub dowodu osobistego, ale i o rozpatrzeniu złożonych wniosków o świadczenia (np. 500+).
 W związku z powyższym, zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie w zakresie informacyjnym, poprzez np. udostępnienie przesłanego materiału na stronie internetowej i/lub w mediach społecznościowych urzędów.
 Dodatkowo, jeżeli jest taka możliwość, uprzejmie prosimy o wyświetlanie załączonego filmu o RDK na ekranach znajdujących się w Państwa urzędach. Film promocyjny RDK jest dostępny po zalogowaniu, na platformie szkolenia.obywatel.gov.pl/Do pobrania/Materiały Promocyjne pod linkiem: szkolenia.obywatel.gov.pl/pluginfile.php/68/mod_folder/content/0/Materia%C5%82y%20Promocyjne/rdk_obywatel.mp4?forcedownload=1
 Zależy nam, aby informacja na ten temat dotarła do możliwie najliczniejszej grupy odbiorców.
 W razie pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: projekt.srp@mc.gov.pl
 Dziękujemy za pomoc.
 Pozdrawiamy,
 Zespół RSRP
 Ministerstwo Cyfryzacji