Ostatniego dnia marca 2014 r., w Sandomierzu ruszyły zdjęcia do filmu „Ziarno prawdy”. Zekranizowania kryminału Zygmunta Miłoszewskiego podjął się Borys Lankosz, reżyser który ma na swoim koncie wiele znanych produkcji oraz międzynarodowy sukces filmu „Rewers”. Scenariusz adaptacji został napisany przy współpracy samego autora powieści. W realizację zdjęciową zaangażował się Łukasz Bielan, który przyłożył szklane oko obiektywu do hollywoodzkich superprodukcji – są wśród nich m.in. „Nixon”, „Wrogowie publiczni” czy „Transformers”. 

  Po drugiej stronie kamery znalazła się plejada gwiazd polskiego kina. W rolę główną prokuratora Teodora Szackiego wcielił się Robert Więckiewicz, u jego boku zagrają: Magdalena WalachJerzy TrelaKrzysztof PieczyńskiAndrzej ZielińskiAleksandra Hamkało oraz Zohar Strauss. Akcja filmu rozgrywa się głównie w obrębie sandomierskiej Starówki. 

    Sandomierz już nie po raz pierwszy stał się tłem wydarzeń, które rozegrały się na dużym i małym ekranie. Współcześnie widzowie spotykają się z nim w emitowanym co tydzień przez Telewizję Polską serialu „Ojciec Mateusz”. W Królewskim Mieście realizowane były sceny do wielu filmów m.in.: „Gabriel” (2013), „Gdzie woda czysta i trawa zielona” (1977), serial „Detektywi na wakacjach” (1979), „Zygfryd” (1986),  „Popioły” (1965) oraz „Spotkanie w Bajce” (1962).