I Mistrzostwa Sandomierza w biegu łyżwiarskim odbyły się 10 lutego 2018 r. na lodowisku sztucznym Biały Orlik. Celem zawodów była popularyzacja łyżwiarstwa szybkiego wśród dzieci, młodzieży oraz wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.

2. Emilia Stańczyk

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Głównym organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Kadet Sandomierz oraz MOSiR Sandomierzu

Sponsorzy: UKS Kadet Sandomierz

I Noworoczne Zawody Pływackie

Zawody odbyły się 9 lutego 2018 r. na basenie ”Błękitna Fala” w Sandomierzu. Wzięło w nich udział 40 dzieci, ze wszystkich szkół podstawowych w Sandomierzu, uczęszczających na lekcje nauki pływania MOSiR oraz do sekcji pływackiej Foka Sandomierz.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych- dla dzieci klas 2 oraz druga dla dzieci uczęszczających do klas 3. Konkurencje, w których rywalizowano to: 25 m stylem dowolnym, 25 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem grzbietowym.

Wygrana MUKSu "Piątka" Sandomierz z KU AZS UJK Kielce

Do ciekawej sytuacji doszło w czwartkowy wieczór 25 stycznia 2018 r. w ostatnim meczu rundy zasadniczej w gr. 2 III Ligi Kobiet. Dotychczasowy lider rozgrywek KU AZS UJK Kielce podejmował na własnym parkiecie wice lidera, czyli drużynę seniorek z Sandomierza. Zespoły dzieliły zaledwie 3 pkt różnicy i tyle samo tracił trzeci zespół - Dana Gameb Skarżysko Kościelne do naszej drużyny. W zasadzie przyjmując różne warianty wyników ostatnich spotkań, wśród trzech zespołów mogło dojść do zmian w końcowym układzie tabeli.

Do meczu drużyna „Piątki” przystąpiła pełna optymizmu, choć nie w optymalnym składzie i formie. Z powodu choroby wypadła z pierwszej szóstki środkowa – Kornelia Jakus, a na mecz nie w pełni sił po długiej chorobie pojechała pierwsza rozgrywająca – Katarzyna Głowacka. Na szczęście Libero – Paula Pietruszka, która pomimo wielu obowiązków (trwająca sesja na studiach w Białymstoku) wspomogła skład naszego zespołu.

Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco dla naszych siatkarek. Rozsądna gra w przyjęciu oraz w ataku pozwoliła szybko zbudować znaczną przewagę i spokojnie ugrać seta do końca (13:25).

W drugim secie rywalki zaczęły odważniej grać w zagrywce oraz na siatce, a w naszych szeregach pojawiły się problemy. Przy dużej przewadze nie udało się zawodniczkom „Piątki” odrobić strat. Ten set zdominowały zdecydowanie Kielczanki i wygrały go wysoko 25:12.

W partii trzeciej gra była wyrównana i dopiero od połowy seta udało się odskoczyć na kilka pkt przewagi, co dało pewny komfort w rozstrzygnięciu go na swoją korzyść (18:25).

Początek seta czwartego był zacięty, choć Sandomierzanki popełniały mniej błędów i odskoczyły kilkoma punktami ustawiając sobie grę. Kiedy przy stanie 17:12 można było spokojnie kontrolować wynik, nasze zawodniczki za bardzo się rozluźniły i zaczęły popełniać seryjnie błędy w ataku oraz przyjęciu, co doprowadziło do wyrównania 19:19. Na szczęście dziewczyny zmobilizowały się w końcówce i wygrały tą partię 25:22 i cały mecz 3:1.

Cenne 3 pkt. wywalczone u dotychczasowych liderek gr. 2 pozwoliły naszej drużynie zrównać się punktami po rozegraniu wszystkich spotkań w rundzie zasadniczej, a o końcowym układzie tabeli przed fazą play off zadecydowała różnica setów zdobytych do setów straconych, gdzie nasz zespół o jeden set okazał się lepszy.

Zawodniczki MUKS „Piątka” nie kryły radości z takiego obrotu sprawy i czekają na wyłonienie rywala do fazy play off z gr. 1.

Przypuszczalny termin rozpoczęcia pierwszego meczu to już najbliższy czwartek 1 lutego 2018 r.

Dziękujemy wszystkim sympatykom za doping i zapraszamy do kibicowania oraz śledzenia dalszych poczynań naszych zawodniczek.

Skład drużyny: Sulik Aleksandra (K), Osowska Joanna, Głowacka Katarzyna, Stąpór Lucyna, Pietruszka Paula, Stopczyńska Diana, Wałaszczyk Liwia, Kędziora Patrycja, Węgrzynowska Julia, Marzec Sabina, Łukawska Julia, Wiater Karolina.

Trener: Adam Krakowiak.

Podwójny sukces sandomierskich karateków

Dobrze rozpoczęli 2018 rok sandomierscy karatecy. 27 stycznia w Rzeszowie odbył się Miedzynarodowy Turniej Karate w którym startowało 620 zawodników z 12 krajów. Sandomierz reprezentował Jan Skobel, który zdobył brązowy medal. Po wygraniu trzech walk w półfinale uległ nieznacznie zawodnikowi z Węgier. Był to bardzo udany start naszego zawodnika.

Ponadto w tym samym dniu w Samborcu odbył się pierwszy Ogólnopolski Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Samborzec. W Turnieju startowało 163 zawodników z 12 ośrodków z Polski. Zawodnicy sandomierscy zdobyli na tym Turnieju kilkanaście medali. Duże sukcesy odnieśli również karatecy reprezentujący sekcję karate z Samborca, Klimontowa i Bogorii Staszowskiej trenowanych na co dzień przez instruktorów z Sandomierskiego Klubu Karate.