Srebro dla Filipa Gajdy w Ogólnopolskim Turnieju Karate o Puchar Ziemi Koneckiej

W turnieju, który odbył się 19 listopada w Końskich startowało ponad 350 zawodników z kilkudziesięciu ośrodków z kraju.Sandomierz reprezentowało 6 zawodników: Filip Gajda, Ewa Skubida, Aleksandra Skubida, Julia Barłożek, Jan Skobel, Jakub Śmigała. Tylko jednemu zawodnikowi udało się zająć miejsce na podium, był to Filip Gajda, który zajął II miejsce w swojej kategorii. Pozostali  zawodnicy odpadli w ćwierć finałach przegrywając po wielokrotnych dogrywkach. Następnym sprawdzianem  naszym zawodników będzie Turniej Karate w Łosicach.

Kolejna wygrana siatkarek MUKS "Piątka" Sandomierz

Drużyna siatkarek MUKS „Piątka” Sandomierz w dniu 16 listopada 2017 r. rozegrała spotkanie na wyjeździe z SMS II Ostrowiec Świętokrzyski.

Sandomierski zespół odniósł czwarte z kolei zwycięstwo w 4-tej kolejce III ligi kobiet pokonując gospodynie pojedynku w stosunku 3:0 (25:11, 25:22, 25:18). Drużyna wystąpiła w składzie: 3. Maria Krzemińska, 5. Lucyna Stąpór, 7. Paula Pietruszka, 8. Joanna Osowska, 10. Aleksandra Sulik, 11. Julia Łukawska, 12. Anna Stępień, 13. Diana Stopczyńska, 14. Patrycja Kędziora, 15. Katarzyna Głowacka. Trener: Maciej Stefański.

SKS "Wisła" wygrała derbowy mecz ze Spartakusem Aureus Daleszyce

Piłkarze "Wisły" odnotowali trzecie zwycięstwo z rzędu. Sandomierzanie pokonali na własnym boisku Spartakusa Daleszyce 2-0 (2-0). Gole wpadły w pierwszej połowie, a strzelcami byli Arkadiusz Drapsa i Damian Juda.

Pierwszą bramkę strzelił w 20. minucie Arkadiusz Drapsa. Napastnik wiślaków otrzymał sprytne podanie w tempo od Kacpra Piechniaka, a następnie przy asyście dwóch obrońców Spartakusa minął bramkarza i zdobył gola. Bardzo dobrze z narożnika pola karnego uderzał też Damian Juda, ale piłkę za linię końcową zdołał odbić Szymon Pietras. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy niepilnowany Juda otrzymał piłkę po znakomitym podaniu krosowym i niemal kopiując bramkową akcję Drapsy, trafił do siatki Spartakusa.

Turniej Tenisa Stołowego

Turniej Tenisa Stołowego w grze podwójnej (debel) upamiętniający 99 rocznicę odzyskania niepodległości odbył się 11 listopada 2017 r. w Hali Widowiskowo- Sportowej przy ul. Patkowskiego.

Otwarcia Turnieju dokonali: Franciszek Makowski prezes Klubu Tenisa Stołowego Sandomierz oraz Paweł Wierzbicki dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu. Zawodnicy rywalizowali w systemie każdy z każdym.

Przedstawiamy klasyfikację końcową w kategorii do 100 lat:

I miejsce
- Krzysztof Klocek (Łetownia), Kamil Klocek (Łetownia)
II miejsce
- Gracjan Nowak (Rzeszów), Grzegorz Cukierda (Rzeszów)
III miejsce
- Dariusz Bronhard (Rzeszów), Wojciech Konkol (Rzeszów)
IV miejsce
- Krzysztof Klocek (Leżajsk), Wiesław Urbanik (Leżajsk)
V miejsce
- Artur Stąpór (Sandomierz), Grzegorz Marzec (Sandomierz)
VImiejsce
- Dawid Stąpór (Sandomierz), Paweł Kos (Sandomierz)

Przedstawiamy klasyfikację końcową w kategorii 100 lat i więcej:

I miejsce
- Krzysztof Kocek (Leżajsk), Wiesław Urbanik (Leżajsk)
II miejsce
- Sylwester Chodzyński (Sandomierz), Jerzy Kuźmicz (Sandomierz)
III miejsce
- Stanisław Kisiel (Sandomierz), Rafał Sałamunia (Sandomierz)
IV miejsce
- Jacek Prokop (Rzeszów), Jan Koniuch (Rzeszów)
V miejsce
- Andrzej Jaskot (Grębów), Janusz Sar (Grębów)
V Imiejsce
- Franciszek Makowski (Sandomierz), Mieczysław Walec (Stalowa Wola)

Wyróżnieni zawodnicy dostali pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz puchary.

Organizatorzy: Klub Tenisa Stołowego Sandomierz, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

Wygrana MUKS "Piątka" Sandomierz z ŁKS Adamówkami Łagów

Seniorki MUKS "Piątka" Sandomierz wygrały wynikiem 3:2 mecz z ŁKS Adamówkami Łagów, który odbył się 6 listopada 2017 r. Pierwszy i drugi set wyjazdowego meczu padł łupem naszych seniorek. Trzeci i czwarty set wygrały gospodynie pojedynku. Nasze dziewczyny wygrywając piątą część spotkania zapewniły sobie zwycięstwo.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Katarzyna Głowacka, Aleksandra Sulik, Paulina Chmiel, Anna Stępień, Lucyna Chmiel, Lucyna Stąpór, Kornelia Jakus, Sylwia Krzemińska, Patrycja Kędziora, Julia Węgrzynowska, Liwia Wałaszczyk, Diana Stopczyńska. Trener: Maciej Stefański.

Wyniki w setach: (25:22, 25:19, 21:25, 20:25, 16:14).

Zakończenie sezonu wędkarskiego Koła PZW nr 1 w Sandomierzu

Zawody, które odbyły się 28 października, rozegrano w trzech kategoriach: spławik, grunt (feeder) oraz spinning. W poniższej klasyfikacji uwzględniono wagę złowionych ryb.

Dyscyplina feederowa odbyła się na Kanale Huty Szkła Okiennego, w której wystartowało 17 zawodników.
Wyniki:

I Paweł Chojnacki– 1750 g

II Józef Stala– 1080 g

III Paweł Słonina– 870 g

Dyscyplina spławikowa odbyła się na Starym Porcie, w której uczestniczyło 6-ciu seniorów oraz 1-dna juniorka.

Wyniki:

I  Janusz Wąs– 8620 g

II Zbigniew Łukasiewicz– 5600 g

III Artur Woźny– 5220 g

Dyscyplina Spinningowa odbyła się na Zalewie w Koprzywnicy, startowało 8-miu zawodników. Wyniki sklasyfikowano punktach:

I Tomasz  Fryc– 420 pkt

II  Piotr Jurek– 110 pkt

III Jan Kwaśny– 90 pkt

Dominującymi rybami złowionymi były: płoć, leszcz, karaś, a w dyscyplinie spinningowej okoń.

Zawody sędziowali:

• Edmund Maj
  • Józef Bober
  • Roman Goździowski
  • Andrzej Brzozowski
  • Paweł Dziorek

W zakończeniu zawodów, które odbyło się na Bulwarze im. Józefa Piłsudskiego uczestniczyli: Marek Bronkowski burmistrz Sandomierza, Paweł Wierzbicki dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu oraz Franciszek Makowski prezes Koła PZW nr 1 w Sandomierzu.

Wygrana Wisły Sandomierz z Unią Tarnów

Wisła Sandomierz wygrała wynikiem 1:0 mecz z Unią Tarnów, który odbył się 29 października 2017 roku na sandomierskim stadionie przy ul. Koseły. Zwycięskiego gola na wagę trzech punktów strzelił w 43. minucie Patryk Wilk. Dzięki wygranej Wiślacy awansowali na 15 pozycję w tabeli, tym samym przerywając złą passę, która towarzyszyła drużynie przez 4 ostatnie ligowe spotkania gdzie zawodnicy sandomierskiego klubu nie mogli pokonać swoich przeciwników.

W następnym spotkaniu, które odbędzie się 4 listopada, podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego zmierzą się z JKS Jarosław.    Fot. NadWisla24

Wygrana SPR Wisła Sandomierz - HLB Buskowianka

Sandomierska drużyna grając szybko i zdecydowanie pokonała drużynę z Buska wynikiem 45:29 (25:14) w meczu, który odbył się na Hali Widowisko-Sportowej w Sandomierzu w dniu 29 października br. Drużyna z Buska oddawała dużo rzutów z nieprzygotowanych pozycji, co kończyło się naszymi przechwytami i kontratakami. Sandomierscy szczypiorniści grali dobrze w każdej formacji, co pozwoliło na kontrolowanie gry. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 25:14. Druga połowa to konsekwentna gra i w dalszym ciągu spokojna kontrola spotkania. Przeciwnik starał się zmieniać system gry obronnej na wysokie krycie w systemie 4+2. Sandomierskim zawodnikom udało się przeciwdziałać takiej grze gości.

Drużyna z Buska to młody zespół, który nie co odstaje od pozostałych zespołów w grupie i dlatego gra była łatwa i spokojna. Jedynie, na co można zwrócić było zwrócić uwagę to zbyt duża ilość straconych bramek przez naszą drużynę. W niedzielnym meczu nie mógł zagrać Arek Solon, jak również w bramce całe spotkanie zagrał Daniel Skowron. Daniel miał dobre i udane interwencje, choć w końcówce stracił nie co koncentracji, która być może była spowodowana zmęczeniem.

Szczegółowe informacje:

SPR Wisła Sandomierz - HLB Buskowianka 45:29 (25:14)

Wisła: Skowron - Werstler 11, Białkowski 6, Cupisz 5, Rusin 4, Dusak 4, Srafin 4, Szklarski 4, Kubisztal 3, Tetrycz 3, Kiciński 1, Statuch, Pęgielski.

HLB: Grabowski - Szustak 8, Żarnowski 7, Bąk 5, Grzyb 4, Zawada 2, Kutek M. 2, Obłąk 1, Wójcik, Twaróg, Trutkowski, Solarski, Czaja, Stanula.

Rzuty karne: Wisła 2/2, HLB 2/2

Kary: Wisła 8 minut, HLB 6 minut.

wyniki, tabela

Wysoka wygrana MUKS "Piątka" Sandomierz z Galą Skarżysko-Kamienna

Zespół Kadetek MUKS "Piątka" Sandomierz podejmował 28 października br. na własnym parkiecie zespół Gala Skarżysko-Kamienna.

Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando naszego zespołu. Kadetki z naszego zespołu zaprezentowały solidną siatkówkę w każdym elemencie, począwszy od zagrywki, przyjęcia i gry na siatce, pokonując gości wynikiem 3:0 (25:13, 25:11, 25:10).

Nasz zespół wystąpił w składzie: 1. Patrycja Kędziora, 2. Izabela Rozmus, 3. Liwia Wałaszczyk, 5. Kornelia Jakus, 6. Diana Stopczyńska, 7. Karolina Wiatr, 8. Anna Stępień, 9. Julia Węgrzynowska, 11. Julia Łukawska, 12. Aleksandra Radosz, 13. Sylwia Krzemińska, 14. Aleksandra Ogrodnik, Trener: Maciej Stefański.