Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży

   Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży odbył się 15 kwietnia 2018 r. w Rawie Mazowieckiej. W zawodach wzięło udział 253 zawodników. Klub Karate ,,Trójka Sandomierz’’ reprezentowało czworo zawodników: Martyna Ozdoba, Alessandro Gallo, Radosław Nowicki i Antoni Drobiazg . Karatecy po raz kolejny odnieśli duży sukces. Martyna Ozdoba wywalczyła 1 miejsce, a Radosław Nowicki w swojej kategorii wiekowej zdobył 3 miejsce. Zawodników przygotował Sensei Tomasz Ciżyński.

  W niedzielę 15 kwietnia 2018 roku, na Miejskim Stadionie Sportowym odbyła się druga edycja zawodów pn. „Duathlon na ergometrze wioślarskim”. W ramach konkurencji zawodnicy mieli do pokonania: 800 m biegu, następnie 1000 m na ergometrze wioślarskim i ponownie 800 m biegu.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:

Kobiety:

Kat. do 35 lat

 • Katarzyna Kamińska
 • Dominika Grębowiec

Kat. powyżej 35 lat

 • Marta Krawczyk
 • Aneta Baszak

Mężczyźni:

Kat. do 35 lat

 • Wojciech Kwiatkowski
 • Kacper Dywan
 • Łukasz Baska

Kat. powyżej 35 lat

 • Mateusz Grębowiec
 • Piotr Gromada

Zwycięzcy otrzymali z rąk Dyrektora MOSiR nagrody rzeczowe.

  W dniach 24 – 25 marca 2018 roku w hali widowiskowo - sportowej w Sandomierzu, zgodnie z uchwałą Polskiego Związku Tenisa Stołowego, został zorganizowany „7 Grand Prix Polski Weteranów w Tenisie Stołowym”.

  Uroczystego otwarcia dokonali: Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza, Krzysztof Lipiec Poseł na Sejm RP oraz Marek Kwitek Poseł na Sejm RP.

  Ceremonię otwarcia poprowadził Robert Janus Prezes Świętokrzyskiego Okręgowego Tenisa Stołowego, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZTS.

  Podczas uroczystego otwarcia turnieju wręczone zostały odznaczenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Warszawie. Zarząd Związku przyznał odznaczenia za wspieranie działalności „KTS Sandomierz”.

  Złotą odznakę Polskiego Związku Tenisa Stołowego otrzymał Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza. Srebrną odznaką Polskiego Związku Tenisa Stołowego otrzymali: Katarzyna Zioło zastępca burmistrza Sandomierza, Paweł Wierzbicki, Waldemar Gosek, Jerzy Miłek, Jerzy Kuźmicz. Brązowe odznaki Polskiego Związku Tenisa Stołowego otrzymali: Dariusz Socha, Dariusz Ogrodnik, Sylwester Chodzyński, Paweł Dziorek.

   W turnieju „7 Grand Prix Polski Weteranów w Tenisie Stołowym" wzięło udział 216 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy rywalizowali w systemie grupowym, a następnie w turniejach głównych i turniejach pocieszenia. Poniżej przedstawiamy wyniki końcowe „7 Grand Prix Polski Weteranów w Tenisie Stołowym” w Sandomierzu.

Kobiety 40-49 lat – klasyfikacja końcowa

 1. Małgorzata Sawecka (Warszawa)
 2. Małgorzata Fidala (Lębork)
 3. Nuriya Zhaludok (Inowrocław)
  Barska Beata (Blizne)

Kobiety 50-59 lat – klasyfikacja końcowa

 1. Dorota Borkowska (Wrocław)
 2. Alina Zborowska (Jastrzębie-Zdrój)
 3. Elżbieta Kazberuk (Wrocław)
  Jolanta Szatko-Nowak (Kraków)

Kobiety od 60 lata – klasyfikacja końcowa

 1. Anna Maruszczak (Lublin)
 2. Halina Siwert (Siemianowice Śląskie)
 3. Gregorczyk (Warszawa)
  Elżbieta Pieczarkowska  (Kraków)

Mężczyźni 40-49 lat – klasyfikacja końcowa

 1. Witold Skubiszewski (Gdańsk)
 2. Wojciech Tebecio (Skarszewy)
 3. Adrian Myszewski (Mysłowice)
  Jacek Flaumenhaft (Szówsko)

Mężczyźni 50-59 lat – klasyfikacja końcowa

 1. Tadeusz Piotrowski (Zawiercie)
 2. Jarosław Żołądkowski (Białystok)
 3. Adam Kleczkowski (Lublin)
  Jacek Stokłosa (Świnna)

Mężczyźni 60-64 lat – klasyfikacja końcowa

 1. Marek Kamiński (Sochocin)
 2. Tomasz Okuniewicz (Skop)
 3. Roman Kolin (Widuchowa)
  Głód Andrzej (Czeladź)

Mężczyźni 65-69 lat – klasyfikacja końcowa

 1. Marian Strzałka (Gliwice)
 2. Henryk Prusiński (Olsztyn)
 3. Adam Rozwadowski (Szczebrzeszyn)
  Jerzy Głuchowski (Siedlce)

Mężczyźni 70-74 lat – klasyfikacja końcowa

 1. Marek Ofiarski (Przemyśl)
 2. Eugeniusz Tomaszewski (Leśna Podlaska)
 3. Jerzy Przygoda (Kobyla Góra)
  Bronisław Kurzak (Dąbrowa)

Mężczyźni 75-79 – klasyfikacja końcowa

 1. Henryk Glura (Bydgoszcz)
 2. Marian Gęsicki (Działdowo)
 3. Ryszard Banaszkiewicz(Brzeg Dolny)
  Janusz Malarz (Tarnobrzeg)

Mężczyźni od 80 lat – klasyfikacja końcowa

 1. Marian Kwodawski (Gliwice)
 2. Wiktor Mizerski (Ziębice)
 3. Henryk Mryk (Rząska)
  Adam Hnyda (Świerklaniec)

   Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali: Henryk Oleksiuk sędzia główny oraz zastępca sędziego Krzysztof Gola.

   Wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz bony upominkowe na zakup sprzętu sportowego. Uroczystego zakończenia w imieniu Burmistrza Sandomierza dokonał Dariusz Socha – Kierownik Referatu Kultury, Promocji, Sportu i Turystyki, Robert Janus - Prezes ŚOZTS, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej PZTS, oraz Franciszek Makowski – prezes KTS Sandomierz.

  Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Marek Bronkowski Burmistrz Sandomierza, Poseł RP – Krzysztof Lipiec, Poseł RP – Marek Kwitek, Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Stanisław Masternak – Starosta Sandomierski.

Dwa medale podopiecznych Andrzeja Orłowskiego

10 marca 2018 w Tarnowskich Górach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate, w którym startował zawodnik Sandomierskiego Klubu Karate Filip Gajda. Nasz zawodnik wygrywając cztery walki zajął I miejsce w swojej kategorii wagowej. Następnego dnia tj. 11 marca w niedzielę odbył się kolejny turniej – Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin Karate w Krośnie. W turnieju tym startowało czterech zawodników reprezentujących Sandomierski Klub Karate. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Jan Skobel, który po emocjonującej dogrywce w walce finałowej nieznacznie uległ swojemu przeciwnikowi i zajął II miejsce. 14 kwietnia odbędzie się w Sandomierzu Ogólnopolski Turniej Karate Sendomiria Cup na który wszystkich serdecznie zapraszamy.

Seniorki z MUKS "Piątka" w finale play-off 

   Po zajęciu pierwszego miejsca w rundzie zasadniczej w drugiej grupie III ligi seniorek, drużyna z Sandomierza zmierzyła się w rundzie play-off z zespołem ze Skarżyska Kam. Pierwszy mecz został rozegrany 8 lutego w Sandomierzu. Zawodniczki „Piątki” stanęły na wysokości zadania nie pozostawiając złudzeń na temat tego, kto jest lepszy w tym pojedynku. Niesione dopingiem sandomierskich sympatyków siatkówki zagrały bardzo dobre spotkanie i pewnie rozstrzygnęły pierwszą konfrontację na własną korzyść wygrywając 3:0 (25:12; 25:13: 25:15).

   Do drugiego spotkania doszło na wyjeździe 12 lutego. W meczu tym nie było już tak łatwo, jak przed kilkoma dniami. Drużyna ze Skarżyska postawiła dużo trudniejsze warunki. Zawodniczki Gali wygrały pierwszego seta a w kolejnych również próbowały narzucić swój styl i tempo gry. Nasz zespół odparł ataki gospodarza, i choć spotkania w Skarżysku nie można zaliczyć do

najlepszych, to kolejne sety zawodniczki „Piątki” rozstrzygnęły na własną korzyść. Mecz zakończył się wynikiem 1:3 (25:19; 17:25; 21:25; 23:25) i awansem do finału rozgrywek o III ligę. 

W finale siatkarki z Sandomierza zagrają z drużyną SMS Ostrowiec Św. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Ostrowcu 1 marca 2018, o godz. 18.00 na sali sportowej przy ul. Żeromskiego 5.Zapraszamy do kibicowania! 

Skład drużyny: Głowacka Katarzyna (K), Osowska Joanna, Sulik Aleksandra, Stąpór Lucyna, Pietruszka Paula, Stopczyńska Diana, Wałaszczyk Liwia, Marzec Sabina, Łukawska Julia, Iza Rozmus.

Trener: Adam Krakowiak.


 XI Triathlon Zimowy

  XI Triathlon Zimowy, w tym XI Zimowe Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie oraz XI Zimowe Otwarte Mistrzostwa Sandomierza w Triathlonie odbył się 24 lutego 2018 r. Pierwsza część zawodów – pływanie na dystansie 500 m, została przeprowadzona na Pływalni Krytej „ Błękitna Fala”.

   Po przepłynięciu wyznaczonego dystansu zawodnicy wzięli udział w drugim etapie mistrzostw. Etap ten rozpoczynał się na terenie Miejskiego Stadionu Sportowego w Sandomierzu, skąd zawodnicy wyruszyli w trasę rowerową, która przebiegała ul. Koseły, ul. K. Wielkiego, Sandomierskiego Parku „Piszczele”, ul. Staromiejską oraz Ciągami Pieszo - Rowerowymi Podwale Dolne. Wszyscy zawodnicy musieli pokonać 10,5 km na rowerze. W ostatnim etapie mistrzostw triathloniści zmierzyli się z trasą biegową o długości 3,5 km, która częściowo pokrywała się z trasą rowerową.

  Łącznie w XI Triathlonie Zimowym wzięło udział 52 zawodników. Wszyscy triathloniści otrzymali medale okolicznościowe, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych dodatkowo nagrody pieniężne. Ponadto wyróżniono najlepszego Sandomierzanina, Sandomierzankę oraz najmłodszego i najstarszego uczestnika mistrzostw.

   Organizatorem Triathlonu był: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

   Szczegółowe wyniki Triathlonu znajdują się na stronie: http://www.mosir.sandomierz.pl/mosir/wydarzenia

Kolejne medale sandomierskich karateków

  Turniej Karate „Dragon Cup” odbył się 24 lutego 2018 r. w Radomiu. Wzięło w nim udział 270 zawodników z kilkunastu ośrodków z kraju. Sandomierz reprezentowało 10 zawodników, z których pięcioro zdobyło medale. Są to zawodnicy na co dzień trenowani przez sensei Andrzeja Orłowskiego i Jarosława Winklera. Odpowiednio w swoich kategoriach wiekowych i wagowych zawodnicy zajęli następujące miejsca: Aleksandra Skubida II miejsce, Zuzanna Korzeń II miejsce, Skobel Jan III miejsce, Wiktoria Krakowiak III miejsce, Ilona Wrona III miejsce. Jak nam powiedział sensei Andrzej Orłowski kolejnym sprawdzianem naszych zawodników będą Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Krośnie, które odbędą się 11 marca 2018 r.  

 I Mistrzostwa Sandomierza w biegu łyżwiarskim odbyły się 10 lutego 2018 r. na lodowisku sztucznym Biały Orlik. Celem zawodów była popularyzacja łyżwiarstwa szybkiego wśród dzieci, młodzieży oraz wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.

   W zawodach wystartowało 30 uczestników podzielonych na kategorie wiekowe:

Rocznik 2010 i młodsi w kategorii chłopców

 1. Franciszek Sałata

Rocznik 2010 i młodsi w kategorii dziewcząt

 1. Maja Kucharczyk
 2. Amelia Czarnecka

Rocznik 2008/2009 w kategorii chłopców

       1. Mikołaj Jop

Rocznik 2008/2009 w kategorii dziewcząt

 1. Julia Boćkowska
 2. Maja Statuch
 3. Nikola Szwajda

Rocznik 2006/2007 w kategorii chłopców

 1. Sebastian Podlewski

Rocznik 2006/2007 w kategorii  dziewcząt

 1. Amelia Mazur
 2. Weronika Kucińska
 3. Maria Patron

Rocznik 2004/2005 w kategorii chłopców

 1. Mateusz Rosowicz
 2. Jakub Kędziora
 3. Kacper Poniewierki

Rocznik 2004/2005 w kategorii dziewcząt

 1. Patrycja Rybacka

Kategoria Open mężczyźni

        1. Mateusz Rosowicz

        2. Marcin Rosowicz

        3. Krystian Polak

Kategoria open dziewcząt 2003 i starsi

 1. Marcelina Klimowicz
 2. Emilia Stańczyk

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Głównym organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Kadet Sandomierz oraz MOSiR Sandomierzu

Sponsorzy: UKS Kadet Sandomierz 

I Noworoczne Zawody Pływackie

   Zawody odbyły się 9 lutego 2018 r. na basenie ”Błękitna Fala” w Sandomierzu. Wzięło w nich udział 40 dzieci, ze wszystkich szkół podstawowych w Sandomierzu, uczęszczających na lekcje nauki pływania MOSiR oraz do sekcji pływackiej Foka Sandomierz.

  Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych- dla dzieci klas 2 oraz druga dla dzieci uczęszczających do klas 3. Konkurencje, w których rywalizowano to: 25 m stylem dowolnym, 25 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem grzbietowym. 

Wygrana MUKSu "Piątka" Sandomierz z KU AZS UJK Kielce

   Do ciekawej sytuacji doszło w czwartkowy wieczór 25 stycznia 2018 r. w ostatnim meczu rundy zasadniczej w gr. 2 III Ligi Kobiet. Dotychczasowy lider rozgrywek KU AZS UJK Kielce podejmował na własnym parkiecie wice lidera, czyli drużynę seniorek z Sandomierza. Zespoły dzieliły zaledwie 3 pkt różnicy i tyle samo tracił trzeci zespół - Dana Gameb Skarżysko Kościelne do naszej drużyny. W zasadzie przyjmując różne warianty wyników ostatnich spotkań, wśród trzech zespołów mogło dojść do zmian w końcowym układzie tabeli.

   Do meczu drużyna „Piątki” przystąpiła pełna optymizmu, choć nie w optymalnym składzie i formie. Z powodu choroby wypadła z pierwszej szóstki środkowa – Kornelia Jakus, a na mecz nie w pełni sił po długiej chorobie pojechała pierwsza rozgrywająca – Katarzyna Głowacka. Na szczęście Libero – Paula Pietruszka, która pomimo wielu obowiązków (trwająca sesja na studiach w Białymstoku) wspomogła skład naszego zespołu.

   Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco dla naszych siatkarek. Rozsądna gra w przyjęciu oraz w ataku pozwoliła szybko zbudować znaczną przewagę i spokojnie ugrać seta do końca (13:25).

  W drugim secie rywalki zaczęły odważniej grać w zagrywce oraz na siatce, a w naszych szeregach pojawiły się problemy. Przy dużej przewadze nie udało się zawodniczkom „Piątki” odrobić strat. Ten set zdominowały zdecydowanie Kielczanki i wygrały go wysoko 25:12.

  W partii trzeciej gra była wyrównana i dopiero od połowy seta udało się odskoczyć na kilka pkt przewagi, co dało pewny komfort w rozstrzygnięciu go na swoją korzyść (18:25). 

   Początek seta czwartego był zacięty, choć Sandomierzanki popełniały mniej błędów i odskoczyły kilkoma punktami ustawiając sobie grę. Kiedy przy stanie 17:12 można było spokojnie kontrolować wynik, nasze zawodniczki za bardzo się rozluźniły i zaczęły popełniać seryjnie błędy w ataku oraz przyjęciu, co doprowadziło do wyrównania 19:19. Na szczęście dziewczyny zmobilizowały się w końcówce i wygrały tą partię 25:22 i cały mecz 3:1.

   Cenne 3 pkt. wywalczone u dotychczasowych liderek gr. 2 pozwoliły naszej drużynie zrównać się punktami po rozegraniu wszystkich spotkań w rundzie zasadniczej, a o końcowym układzie tabeli przed fazą play off zadecydowała różnica setów zdobytych do setów straconych, gdzie nasz zespół o jeden set okazał się lepszy.

  Zawodniczki MUKS „Piątka” nie kryły radości z takiego obrotu sprawy i czekają na wyłonienie rywala do fazy play off z gr. 1.

  Przypuszczalny termin rozpoczęcia pierwszego meczu to już najbliższy czwartek 1 lutego 2018 r.

  Dziękujemy wszystkim sympatykom za doping i zapraszamy do kibicowania oraz śledzenia dalszych poczynań naszych zawodniczek.

 Skład drużyny: Sulik Aleksandra (K), Osowska Joanna, Głowacka Katarzyna, Stąpór Lucyna, Pietruszka Paula, Stopczyńska Diana, Wałaszczyk Liwia, Kędziora Patrycja, Węgrzynowska Julia, Marzec Sabina, Łukawska Julia, Wiater Karolina.

Trener: Adam Krakowiak. 


Podwójny sukces sandomierskich karateków

   Dobrze rozpoczęli 2018 rok sandomierscy karatecy. 27 stycznia w Rzeszowie odbył się Miedzynarodowy Turniej Karate w którym startowało 620 zawodników z 12 krajów. Sandomierz reprezentował Jan Skobel, który zdobył brązowy medal. Po wygraniu trzech walk w półfinale uległ nieznacznie zawodnikowi z Węgier. Był to bardzo udany start naszego zawodnika.

   Ponadto w tym samym dniu w Samborcu odbył się pierwszy Ogólnopolski Turniej Karate o Puchar Wójta Gminy Samborzec. W Turnieju startowało 163 zawodników z 12 ośrodków z Polski. Zawodnicy sandomierscy zdobyli na tym Turnieju kilkanaście medali. Duże sukcesy odnieśli również karatecy reprezentujący sekcję karate z Samborca, Klimontowa i Bogorii Staszowskiej trenowanych na co dzień przez instruktorów z Sandomierskiego Klubu Karate.